VIJESTI IZ RAZREDA

Sastavci

Od suza do smijeha

Bio je to sasvim običan dan. Tog je dana padala jaka kiša popraćena olujnim vjetrom. Došla sam u moj dragi razred, tih, miran, djeca se igraju, svi veseli i nasmiješeni. Svi, osim moje najbolje prijateljice Hane.

Lice su mi u trenu preplavili tužni osjećaji koje već dugo vremena nisam osjećala. Hana je bila tužna i nesretna. Odmah sam znala da nešto nije u redu. Bila je šutljiva, toga dana nije joj bilo ni do smijeha, a ni do sreće, a kada je ona tužna i nesretna, naravno i ja sam. Cijelu sam noć razmišljala i zamišljala što je izvor njezine tuge. Nisam mogla spavati i razmišljati o nečem lijepom.

Sljedećeg jutra u školu sam krenula zbunjena i rastužena. Došavši pred razred dočekao me nasmijani sretan izraz lica moje prijateljice Hane. Ispostavilo se da je bila tužna zbog kiše i tmurnog i kišovitog vremena.

Zagrljaj prijateljice i njezino  opet nasmijano lice  me odmah usrećilo.

(Luna Marija Novak)

I još jedan s istim naslovom Anje Horvat.

Od suza do smijeha

Danas mi je bio najgori dan u školi. Posvađala sam se s prijateljicom. Ne mogu opisati tu tugu u mojem srcu.

Otišla sam u svoju sobu i odlučila malo više promisliti. Sjela sam na krevet i tužno gledala u fotografiju s prijateljicom. Sićušne suze su mi počele teći niz lice. Bila sam malo i povrijeđena. Kad smo se svađale rekle smo i ružne riječi jedna drugoj. Osjećala sam tugu kakvu do sada još nisam. Počela sam plakati. Bit ću usamljena i žalosna u školi bez nje. A sigurno i ona bez mene. Otišla sam na Internet gledati slike sretne djece, osmijeh na licu moje obitelji, zagrljaj od bake da me razveseli. No, ništa nije moglo izliječiti moju tešku tugu u srcu. Tada mi je bilo dosta. Odlučila sam uzeti stvar u svoje ruke. Pozvala sam prijateljicu da dođe do mene da porazgovaramo. Mamu sam zamolila da nam skuha najfiniji čaj koji može. Popričala sam s prijateljicom. Tada smo zaključile da jednostavno moramo imati prijatelja uz sebe. Osmjehnule smo se, što je odmah izliječilo moju tugu.

Oprostile smo jedna drugoj. Od tada se više nikada nismo svađale.

Napomena:Ovi su sastavci izvorni - bez korekcije.

objavio: Sanja Hozmec   datum: 10. 5. 2016.