Važne obavijesti osmašima - budućim srednjoškolcima

Molimo osmaše - buduće srednjoškolce i njihove roditelje da u nastavku (pod "Opširnije") pročitaju važne obavijesti vezane uz upise u srednje škole.

Obavještavamo roditelje i učenike da mogu potpisati prijavnice 8.7. (utorak) od 12 do 13 sati te 9.7. (srijeda) od 9 do 11 sati (kabinet biologije - 8.b razred i učionica vjeronauka - 8.a razred).

"Za učenike osmih razreda osnovnih škola iz obrazovnoga sustava Republike Hrvatske prijavnicu s konačnom listom prioriteta iz sustava ispisuje njihov
razrednik. Učenik i roditelj/skrbnik zatim potpisuju prijavnicu, čime potvrđuju listu prioriteta, odnosno odabir učenika. Takva prijavnica čuva se u školi. U slučaju da se supotpisnici ne slože oko poretka obrazovnih programa na prijavnici, o poretku odlučuje roditelj, a izmjenu treba učiniti ravnatelj, na pisani i obrazloženi zahtjev roditelja, nakon odobrenja upisnoga povjerenstva u osnovnoj školi.
Na određeni datum, naveden u poglavlju Kalendar, s ljestvica poretka pojedinih obrazovnih programa, obrisat će se kandidati koji do toga datuma nisu zadovoljili potrebne preduvjete za njihov upis."

Molimo pročitajte i sljedeću obavijest Službe za društvene djelatnosti Ureda državne uprave u Međimurskoj županiji (u potpisu Milena Zelić, mag. inf.), koja je proslijeđena školi, citiramo:

"Molim Vas da svim svojim učenicima (ne samo učenicima s teškoćama u razvoju već i svima ostalima) skrenete pozornost na to da u sustavu za prijavu (na web stranicama www.upisi.hr) trebaju obavezno imati odabrani I. i II. STRANI JEZIK i IZBORNI PREDMET (etiku ili vjeronauk) KOJI ŽELE SLUŠATI U SREDNJOJ ŠKOLI (potrebno je na kartici "Moj odabir" kliknuti na "Dodaj jezike i izborne predmete"), jer ako im nedostaje samo neki od tih podataka, NEĆE IMATI ZADOVOLJENE SVE UVJETE ZA UPIS U SREDNJU ŠKOLU - to su informacije koje sam dobila od srednjih škola.

Učenici s teškoćama u razvoju koje smo mi (Služba za društvene djelatnosti Ureda državne uprave u Međimurskoj županiji) prijavili, TREBAJU SE TAKOĐER SA SVOJOM LOZINKOM KOJU SU DOBILI U ŠKOLI PRIJAVITI NA WEB STRANICAMA www.upisi.hr I PROVJERITI DA LI IMAJU ODABRANI I. i II. STRANI JEZIK, te odabrati IZBORNI PREDMET (zbog toga jer nažalost kompjuterski program nije svima povukao I. i II. strani jezik iz e-matice)".

objavio: Monika Zorčec   datum: 4. 7. 2014.