Zlatna medalja za zlatne dečke

(piše Klara Novak, 8.a)

Ovih se dana u Poreču odražavalo Državno natjecanje srednjih i osnovnih škola u nogometu. Svoje su umijeće igrajući nogomet pokazali igrači iz ekipa diljem Republike Hrvatske među kojima su se našli i naši dečki iz OŠ Strahoninec. Igrači su već od ranih jutarnjih sati vodili žestoke utakmice koje su ih korak po korak vodile do medalje najvrjednijeg sjaja. Iako naši dečki nisu imali uvijek motivirajuću podršku publike, izborili su hvalevrijedne rezultate i time postali ponos OŠ Strahoninec. Prvi dan turnira naši su dečki započeli uvjerljivo dobro, prvu su utakmicu pobijedili 5:1, sljedeća im utakmica nije baš pošla za rukom, izgubili su jednim golom razlike što im je bio znak da doista imaju teške suparnike.

Sljedećeg su jutra na iznenađenja svih nas (jer nam je učitelj Siniša javio da su ekipe ostalih škola bolje i jače) ponovno briljirali i pobjedom izborili finale. Kako smo čuli, finale je bilo neizvjesno do samoga kraja. Zagrepčani su gotovo cijelu utakmicu vodili s golom razlike. No, naši se dečki nisu predali ni do posljednjih sekundi. Nekoliko minuta prije zvučnog signala da je utakmica završena, iz penala naši su dečki uspjeli ubaciti loptu u njihov gol. Obje su strane u posljednjim minutama imale „zicere“, ipak, sreća, znanje, snaga ili moć okrenuli su se našim dečkima, samo 17 sekundi prije kraja utakmice Leon Meglić oborio je dva igrača na terenu, dodao loptu Karlu Senčaru koji je sigurni pogotkom doveo naše dečke na najveće prijestolje.

Zlatnim medaljama oko vrata jučer kasno navečer vratili su se kućama. Danas će sigurno biti najponosniji u cijeloj našoj školi. Iskrene čestitke našim dečkima i njihovom učitelju Siniši Trajbaru.

objavio: Davor Žerjav   datum: 27. 4. 2016.