Europske oznake kvalitete u našoj školi

Već nekoliko godina OŠ Strahoninec vrlo uspješno sudjeluje u različitim eTwinning projektima i za projekte dobiva različita priznanja.

Tako su i ove školske godine školi dodijeljene četiri Nacionalne oznake kvalitete i četiri Europske oznake kvalitete.

Oznaka kvalitete je konkretno priznanje učiteljima i školama za visoku razinu rada na eTwinning aktivnostima. Za učenike, ovo je poticaj i nagrada za uloženi trud, a za škole je to javno priznanje njihove predanosti kvaliteti i otvorenosti prema suradnji na europskoj razini.

Nacionalna služba za podršku (NSS) ocjenjuje prijave za nacionalnu oznaku kvalitete, a europsku oznaku kvalitete (European Quality Label - EQL) dodjeljuje  Središnja služba za podršku (CSS) u Bruxellesu.

Europske oznake kvalitete dobile  su  učiteljice Tamara Vidović i Tea Horvatić za projekt Unity through Diversity, koji je povezan sa Comenius multilateralnim projektom. U različitim su aktivnostima  sudjelovali gotovo svi učenici škole. Tijekom prošle školske godine učenici su  predstavili Republiku Hrvatsku, Čakovec, Strahoninec, našu školu, oslikavali slova u naslovu projekta hrvatskim simbolima, fotografirali  krajolik, pjevali tradicionalne međimurske pjesme.  Projekt se nastavlja i ove školske godine.

Učenici osmih razreda, pod vodstvom učiteljice Tee Horvatić sudjelovali su u projektu Linguistic scenery- European day of Languages 2012 i za to također dobili Europsku oznaku kvalitete. Cilj projekta bio je obilježiti Europski dan jezika koji se slavi 26. rujna.

Učenici 6.b razreda, pod vodstvom učiteljice Tamare Vidović, sudjeluju u projektu The Friendship Rainbow i za svoj su rad također su nagrađeni Europskom oznakom kvalitete. Tijekom cijele prošle školske godine surađivali su sa svojim vršnjacima iz Portugala, slali pisma i čestitke, predstavili običaje vezane uz Božić, Valentinovo i Uskrs, izradili logo projekta i kalendar za 2013. godinu. Tijekom videokonferencija, razgovarali su o svakodnevnim stvarima te uspjeli naučiti nekoliko portugalskih riječi. Prilikom posjeta Comenius partnera, učitelj Paulo Vasconcelos, koji vodi projekt u Portugalu, naučio je cijeli razred pjevati portugalsku pjesmu Menina estas à janela. Projekt se nastavlja i ove školske godine.

Aktivnosti i rezultate svih projekata možete pogledati na eTwinning portalu http://www.etwinning.net .

objavio: Vesna Mikulić   datum: 14. 11. 2013.