Ready - Set - Step Up!

Ciljevi ovog projekta su podizanje kvalitete Škole kroz poboljšane i nove metode poučavanja, korištenje IKT alata, inovacije Kurikuluma kroz podizanje i poticanje kreativnosti učitelja i učenika. To namjeravamo postići slanjem 8 učitelja na mobilnosti stručnog usavršavanja kroz aktivnosti strukturiranih tečajeva, razdoblja promatranja rada ustanove i aktivnosti podučavanja. Po povratku s mobilnosti, ti će učitelji diseminirati nova znanja i vještine putem diseminacijskog plana kako bi se iste mogle primijeniti u svakodnevni rad i integrirati u Godišnji plan i Kurikulum Škole.

Planirane aktivnosti i očekivani ishodi:

Erasmus+ tim će poboljšati kurikulume primjenom novijih pristupa i metoda, a za narednu školsku godinu osmisliti kurikulume novih ili poboljšanih INA unutar kojih predviđamo suradnju i korelacije:
   1. Jezično područje: učitelji hrvatskog, engleskog i njemačkog će surađivati na eTwinning i Erasmus+ projektima Škole, a međunarodnom suradnjom će se uz nove kompetencije unaprijediti kurikulumi redovne i dodatne nastave nastave tih jezika te INA medijske grupe (novinarska i filmska), eTwinning grupa gdje se uči engleski i španjolski j., Erasmus+ grupa gdje se uči engleski i njemački j. i English Club.
   2. Medijsko-informatičko područje: inovacijom Kurikuluma filmske, informatičke i eTwinning grupe te nastave informatike koja uskoro kreće od 1. razreda
   3. Sport: uvođenjem novih INA sportske skupine i u nastavi TZK razredne i predmetne nastave u novoj sportskoj dvorani te suradnjom s mnogobrojnim izvanškolskim sportskim udrugama koje će učenici moći tamo pohađati.
  4. Umjetničko područje: inovacijom Kurikuluma Foto i dramske grupe na hrvatskom i novim INA grupe „CLIL Stvaraonica“ za RN gdje će se poticati kreativnost učenika i njegovati kulturna baština na međimurskom dijalektu, a uz primjenu CLIL metode i sadržaje na engleskom j., kao nastavak suradnje na prošlogodišnjem KA1 projektu „STEP“.
   5. Međunarodna suradnja:  koordinatorica projekta će nastaviti educirati učitelje kako raditi e-platorme za učenje, surađivati u eTwinning projektima i koristiti IKT u nastavi. Kroz suradnju na eTwinning projektima, putem videokonferencija za učenike i suradnjom na Microsoft Educator Community portalu sa školama diljem svijeta, osigurat će se održivost međunarodne suradnje i internacionalizacije Škole. Novi inovativni elementi Kurikuluma osmislit će se online u vidu informalnih tečaja vezanih uz pojedine predmete/grupe koje poučavaju članovi Erasmus+ tima na Loomenu, na eTwinning portalu postavljanjem materijala na TwinSpace i/ili eTwinning grupe za učitelje te organizacijom događaja (u Školi i online, poput CodeWeek, Internet Safety Day, Dan planeta Zemlje, Sportski dan).

Mobilnosti u projektu:

U projektu će 8 nastavnika sudjelovati na strukturiranim tečajevima, razdoblju promatranja rada i aktivnosti podučavanja u Europi:

- Španjolska, Valsequillo, Gran Canaria – 18.–22.11.2019. – razdoblje promatranja rada (učitelj TZK i učitelj RN)
- Island – ožujak 2020. – 10.10.2021.-16.10.2021. - Strukturirani tečaj i posjet školama na Islandu (učitelj HJ učitelj TZK)
- Španjolska, Barcelona – (rujan 2022.) aktivnost podučavanja (2 učiteljice RN)
- Grčka – svibanj 2022. – strukturirani tečaj o STEAM (učiteljica INFO i likovne kulture)
- Mađarska– srpanj 2022. – strukturirani tečaj "Classroom Management" (učiteljica EJ)
NAPOMENA:
Tijekom pandemije 2020. sve mobilnosti su privremeno odgođene sve dok se ne steknu uvjeti za sigurno putovanje nastavnika u inozemstvo. Projekt je produljen do 30.9.2022. godine.

Rezultati:

Koordinator: Tea Horvatić, dip.uč. RN i engleskog jezika, učitelj mentor