Žestoko na poluzavršnici u futsalu: na državu putuje OŠ Strahoninec

18. veljače 2016. u dvorani Graditeljske škole Čakovec održala se poluzavršnica natjecanja regije sjever u futsalu za učenike 7. i 8. razreda. Nakon himne i pozdravnog govora, započelo je nadmetanje između 4 ekipa i krenula je prava borba za naslov prvaka. Na turniru snage su odmjerili učenici OŠ Koprivnica, OŠ Strahoninec, OŠ Virovitica i OŠ Novi Marof koji su pobjedama na županijskim natjecanjima izborili mjesto u poluzavršnici.

Posted by Hrvatski školski sportski savez on 22. veljače 2016

Pobjeda je slatka

U prvoj utakmici pobjeda se slatko osmjehnula igračima OŠ Strahoninec, pobijedili su Viroviticu rezultatom 6:2. Već na samom početku utakmice igrači OŠ Strahoninec pokazali su koliko su jaki i da su zasluženo u poluzavršnici natjecanja. Prvi pogodak na početku utakmice zabio je vrstan igrač OŠ Strahoninec, Karlo Senčar.  Nakon pogotka, igrači Strahoninca dobili su vjetar u leđa i ubrzo protivničkom golmanu uputili 4  gola u mrežu. Drugo poluvrijeme igrači OŠ Strahoninec nastavili su u istom ritmu i za zapisnik dodali još 2 pogotka. Cijela  petorka OŠ Strahoninec igrala je lavovski, Leon Meglić dokazao se svojim majstorskim okretanjem suprotnoga igrača te je nekoliko puta uputio udarac na gol. Karlo Senčar i Jan Šimunić igrali su obranu, a golove koje su zabili dokazuju koliko su vrijedni u ekipi Strahoninca. Posljednjih 10 minuta utakmice, trener ekipe OŠ Strahoninec zamijenio je kompletnu postavu igrača, i mlađi igrači pokazali su spremnost i spretnost u nogometu te su utakmicu završili rezultatom 6:2. Virovitica se  s terena maknula „posramljeno“, s mislima na utakmici u kojoj će možda osvojiti treće mjesto.

U drugoj su se utakmici borile ekipe Novog Marofa i Koprivnice, do samog je kraja utakmice bilo neizvjesno, obje su ekipe žudile za pobjedom, minimalnom prednošću (3:2) ulazak za finale izborila je ekipa Novog Marofa.

Za treće mjesto i brončanu medalju borile su se ekipe OŠ Koprivnica i OŠ Virovitica, i ova je utakmica bila izjednačena do posljednjeg zvižduka  suca. Na odmor su obje ekipe otišle s jednim golom, no u drugome poluvremenu sreća se osmjehnula ekipi Virovitice, igrači Koprivnice svaki su udarac po golu promašili za nekoliko centimetara. Utakmica je završila rezultatom 4:2 za ekipu Virovitice.

Nepobjedivi OŠ Strahoninec

Finale su igrali ekipa iz OŠ Strahoninec i Ekipa OŠ Novi Marof, utakmica je bila veoma uzbudljiva i napeta. Teško je bilo zabiti prvi gol, kako smo čuli Novi Marof je ekipa koja već neko vrijeme nosi naziv prvaka. Kapetan Leonardo Žuti, učenik osmog razreda OŠ Novi Marof, izjavio je: „Pobjeda je u našim rukama, nemoguće je da Strahoninec pobijedi.“ Začuo se zvižduk suca i lopta je počela plesati po dvorani. U toj utakmici bilo je puno agresivnosti, igrači su padali po podu, no nisu se predali. Tribina je ohrabrivala igrače, bodrila ih uzvicima, snažno pljeskala. Prvih nekoliko minuta čak ni navijačima nije bilo jednostavno, čekao se prvi pogodak, tko će prvi slaviti gol. Katkad je pogled nogometaša skretao i prema tribinama gdje su odjekivala njihova imena. Lopta je po dvorani letjela lijevo-desno. Učenik Jan Šimunić OŠ Strahoninec u šestoj je minuti pospremio loptu u protivnički gol. To je bilo dovoljno da navijači poskoče. Iz petnih su žila navijali, vikali, pljeskali, vijorili transparentima. Možemo slobodno reći da je ova utakmica bila pravi spektakl, izvodili su se nevjerojatni potezi, Leon Meglić (OŠ Strahoninec), zabio je gol leđima okrenut golu, petom, kroz noge golmana. Jan Šimunić loptu je u protivnički gol pospremio čak sa suprotne strane igrališta. Napetost je rasla svakom minutom utakmice, napadi na golove izmjenjivali su se u sekundama, ipak, nadmoć su pokazali igrači OŠ Strahoninec, pet puta pospremili su loptu u gol protivnika. Igrači Novog Marofa nisu posustajali do posljednje minute, borili su se do samog kraja, međutim, u ovoj su utakmici snažniji i spretniji bili igrači OŠ Strahoninec (5:0). Golman ekipe OŠ Strahoninec nekoliko je puta skinuo čiste „zicere“, što potvrđuje i sam rezultat utakmice. Tribina je gorjela, navijači OŠ Strahoninec su bili ponosni i sretni, a igrači su izjavili: „Nema ljepšeg osjećaja nego kada okusiš osjećaj pobjede.“

Medalje oko vrata

Nakon svih utakmica, svih pobjeda i poraza ostalo nam je još samo svečano proglašenje pobjednika te dodjela pohvalnica i medalja. Četvrto mjesto  pripalo je timu iz Koprivnice. Treće, brončano mjesto, zauzeli su igrači iz Virovitice. Drugo mjesto osvojio je tim Novog Marofa, pognute glave, još izmoreni od utakmice primili su svoje srebrne medalje. Prvo mjesto na poluzavršnici regije sjever natjecanja u futsalu  pripalo je ekipi  iz OŠ Strahoninec. Slobodno možemo reći da su se  igrači OŠ Strahoninec zasluženo okitili zlatnom medaljom i da im želimo sve najbolje i svu sreću u sljedećim utakmicama u kojima će, sigurni smo, puni samopouzdanja nositi ime prvaka.

objavio: Dijana Pasarić   datum: 19. 2. 2016.