POZIV OSNOVNIM ŠKOLAMA NA SURADNJU

Udruge Mladi informatičari Strahoninca i Međimurski informatički klub Čakovec posljednjih nekoliko godina provode edukaciju iz područja informacijsko komunikacijske tehnologije za učenike od 3. razreda osnovne škole do 4. razreda srednje škole. Značaj našeg rada više je puta prepoznalo i Ministarstvo znanosti obrazovanja i sporta te nas sufinanciralo kroz projekt „Škola mladih programera“ nekoliko godina za redom. Trenutno nas podupire Međimurska županija i Grad Čakovec kroz projekt „Želim biti programer“. Izvrsno surađujemo i sa školama: Osnovnom školom Strahoninec, Osnovnom školom Petar Zrinski Šenkovec, Osnovnom školom Ivanovec, III. osnovnom školom Čakovec, Osnovnom školom Vratišinec i Gimnazijom Josipa Slavenskog Čakovec.

Svakim se danom u medijima objavljuju članci i inicijative potrebe da se djeca obrazuju u STEM područjima (znanost, tehnologija, inženjerstvo i matematika) koja su temelj kvalitetnog tehnološkog razvoja gospodarstva, a što je temelj naših radionica i tečajeva. Suradnja sa školama najveća je vrijednost za naše učenike, a naši rezultati govore da je plod te suradnje iznimno uspješan. Stoga ovim putem želimo pozvati i ostale osnovne škole s područja Međimurske županije da nam se pridruže. Radom u udruzi učenici nadopunjuju svoje temeljeno školsko znanje i postižu još bolje rezultate, kako u stjecanju vještina analitičko logičkog rješavanja problema, tako i na natjecanjima. Osim što tako promoviraju svoju školu te joj podižu rejting na području informatike, stječu znanja i vještine za razvoj svoje buduće profesije. Kako prema propozicijama informatičkog natjecanja „Infokup“ svaki učenik bira dva mentora: odgovornog iz škole i vanjskog iz udruge, nema prepreka suradnji. Cjelokupno društvo sve više prepoznaje vrijednost neformalnog obrazovanja te je ono je ključna karika u konceptu cjeloživotnog učenja. Naša suradnja tako je i prilika nastavničkom kadru da obogate svoja iskustva te da zajedno djeci pružimo što više. Jer, djeca su u svakom društvu najvažnija. Želja nam je da obavijestite roditelje o našem radu, a učenike koji imaju sklonosti prema matematici i informatici uputite na „našu adresu“ (info@udruga-mis.hr i info@mik.hr). Kod nas će produbiti svoje znanje iz programiranja, izoštriti vještine rješavanja problema i logičkog razmišljanja te osigurati sebi i cijeloj zajednici bolju budućnost. Naši predavači su vrhunski stručnjaci s područja ICT-a, asistenti na Fakultetu organizacije i informatike Varaždin, profesori srednjih škola, ali i eksperti iz gospodarskog i privatnog sektora tako da je nivo kvalitete svih radionica iznimno visok. Naše udruge i članovi sudjeluju izravno u radu Hrvatskog saveza informatičara. U tijeku su radionice iz programiranja za osnovne i srednje škole koje se odvijaju u čak 4 grupe i radionice web tehnologija. U planu su i radionice izrade mobilnih android aplikacija, programiranja u Javi, Raspberry Pi i robotika (IoT – Internet of Things). Radu udruga izravno daje podršku Međimurski IT klaster. Osobito smo počašćeni primanjem od strane međimurskog župana Matije Posavca i predsjednika Vijeća Međimurske županije Mladena Novaka koji su podržali naš rad te naglasili važnost našeg rada s djecom za našu sredinu.

objavio: Vesna Mikulić   datum: 15. 12. 2015.